See oli väga suur üllatus, me ei osanud oodatagi, rääkis ASi Rõngu Mahl omanik Peeter Munitsõn teisest kohast, mille ettevõtte... read more
Rõngu Mahl Külluse sarja mahe metspohlanektar sai teise koha Skandinaaviamaade mahetoidu ja -jookide messil Nordic Organic Food Fair parima uue... read more
EAS tööstuse digitaliseerimise projekt
Rõngu Mahl sai EAS-ilt tööstuse digitaliseerimise projekti raames toetust digidiagnostika läbiviimiseks.
Mis on digidiagnostika eesmärk?
Digidiagnostika eesmärgiks on ettevõtte digitaliseerituse ja automatiseerituse tasemele hinnangu andmine, sellega seotud arengukohtade kaardistamine ning konkreetsete lahenduste välja pakkumine, mille tulemusena tõuseb ettevõtja teadlikkus digitaliseerimis- ja automatiseerimislahendustest ning lahenduste mõjudest ettevõtja majandusnäitajatele.
2020. a projekti nr 42102000028 tootmis- ja laohoone ehitamiseks kaasfinantseeritakse MAK meetme 4.2.1 vahenditest. Rekonstrueerimistööde tulemusena laiendame tootmis- ja laopindasid, suurendades seeläbi tootmisvõimust ning -mahte kaasajastatud tootmistingimustes.
2021. a projekti nr 42102100034 kaasfinantseeritakse MAK meetme 4.2.1 vahenditest. Tootmiskatelde, tõstuk-kallutaja, akumulatsioonikonveieri ning puhverkonveieri hanke ja rakendamise eesmärgiks on suurendada tootmisvõimsust, mis aitab muuhulgas tagada kasvava ekspordinõudluse katmist. Uute tootmisseadmete kasutuselevõtmine võimaldab suurendada lisandväärtust töötaja kohta ning panustada omatöödeldud lõpptoodete realiseerimismahu kasvu.
Projekti 42102300021 kaasfinantseeritakse MAK meetme 4.2.1 vahenditest mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemiseks ning turustamiseks. Projekti sisuks on mahlade selveteenindusmoodulite ehk müügiautomaatide ostmine ja paigaldamine. Projekti eesmärgiks on kasvatada müügi- ja tootmisvõimsust. Seadmete kasutuselevõtmine võimaldab suurendada lisandväärtust töötaja kohta ning ressursiefektiivsust, samuti panustada omatöödeldud lõpptoodete realiseerimismahu kasvu.
Projekti nr 42602200032 kaasfinantseeritakse MAK meetme 4.2.6 „Toiduainetööstuse investeeringutoetus energia varustuskindluse tagamiseks“ vahenditest. Päikeseelektrijaama energiatootmisseadmete soetamis- ning paigaldusinvesteeringute eesmärgiks on suurendada tootmises vajamineva elektrienergia varustuskindlust ja vähendada põhivõrgust hangitava elektri mahtu. Investeering toetab tootmisenergia varustuskindluse tagamise eesmärki.